Початок сайту
Біоконкурси
Законодавство
Всеукраїнська біологічна олімпіада
ІV етап:
структура ВБО
олімпіада по роках
Україна в Міжнародній біологічній олімпіаді
ІІІ етап:
2015 рік
2014 рік
2013 рік
2012 рік
2011 рік
2010 рік
Біологічні турніри
турніри по роках
Нейроконкурс
посібник з нервової системи
Екологічна олімпіада
по роках
участь у Міжнародному конкурсі екологічних проектів
ЗНО з біології
Біошкола
Бібліотека
Біофак КНУ
випуск 1980 року
Репетитори з біології
Фотографії з Антарктичної експедиції

Червона книга України
Наша кнопка:
наша кнопка
як розмістити

Структура Всеукраїнської біологічної олімпіади

З початку виникнення біологічних олімпіад, їх форма та характер завдань зазнали значних змін, що є наслідком як бурхливого розвитку біологічного знання в наш час, так і перегляду та вдосконаленню підходів до біологічної освіти.

На сучасному етапі Всеукраїнська біологічна олімпіада (ВБО) проводиться Міністерством освіти на науки України відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри та конкурси. Учасниками олімпіади можуть бути учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Першим етапом ВБО є шкільні олімпіади. Це, зрозуміло, наймасовіший етап. Він проводиться у всіх школах у вересні/жовтні в один тур. В шкільній олімпіаді можуть приймати участь всі бажаючі учні. Завдання до цих олімпіад, як правило, складаються вчителями з біології, які ж і перевіряють роботи.

Наступним (другим) етапом ВБО є районні олімпіади, які у листопаді/грудні проводяться відповідними відділами освіти за завданнями, підготовленими спеціальними оргкомітетами. Учасниками цього етапу є, відповідно, переможці І етапу ВБО. Роботи учасників перевіряються членами сформованих журі, до складу якого входять висококваліфіковані вчителі.

Третій етап ВБО - обласні (міські у м. Києві та Севастополі) толімпіади, які проводяться у січні/лютому обласними управліннями освіти та науки за завданнями, розробленими всеукраїнською методичною комісією, призначеною Міносвіти. Учасниками даного етапу, зрозуміло, є переможці попереднього. Деякі області додатково проводять практичні тури за власними завданнями.

Фінальним етапом ВБО є IV етап - власне, всеукраїнська олімпіада, яка проводиться Міністерством освіти та науки України під час весняних канікул. Для складання завдань та перевірки робіт учасників створюється журі з кращих вчителів, викладачів вищих навчальних закладів та науковців України. Традиційно значну частину журі ВБО складають викладачі та науковці біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Щороку у цьому етапі олімпіади приймають участь більше півтори сотні школярів з усієї України. Кількісний склад учасників Всеукраїнської олімпіади визначається рейтингами команд-учасників, який визначається з результатів їх виступів протягом останніх двох років. При цьому за кожний диплом І ступеня, отриманий учасником команди, нараховується 5 балів, за диплом ІІ ступеня - 3 бали, і за диплом ІІІ ступеня - 1 бал. Щорічний рейтинг команди визначається як середнє арифметичне рейтингів усіх учасників команди (включаючи і учасників з нульовим рейтингом). Загальний рейтинг команди є сума річних рейтингів за останні два роки. Області із більшим рейтингом можуть привозити більшу кількість учасників; мінімальний розмір команди становить 4 учасники.


Інші сайти за тематикою:

Якщо Ви знаєте сайти, лінки на які було б доречно розмістити на даній сторінці, будь-ласка, напишіть нам про це за адресою team@biology.org.ua


 


 
Google


 

 

  Український біологічний сайт Фізіологія в Україні Українське товариство нейронаук

© 2003-2016, автори сайту.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.
Хостинг та технічна підтримка - ІОЦ КНУ.