Початок сайту
Новини науки
Біоконкурси
Всеукраїнська біологічна олімпіада
структура ВБО
олімпіада по роках
Україна в Міжнародній біологічній олімпіаді
Біологічні турніри
турніри по роках
Нейроконкурс
Екологічна олімпіада
по роках
участь у Міжнародному конкурсі екологічних проектів
ЗНО з біології

X ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР ЮНИХ БІОЛОГІВ

Питання фінального туру

1. Іншомовці
Мова є одним з найважливіших надбань людини, без якого виживання виду може бути проблематичним. Проте, окремі особини нашого виду цілком здатні існувати навіть у випадку коли їх мовний апарат не функціонує. Запропонуйте не менше двох структур нашого організму які можуть забезпечити функції спілкування у випадку втрати H. sapiens голосового апарату верхніх дихальних шляхів.

2. Кукурудза
Один з трьох основних сільськогосподарських видів людства – кукурудза. Яке вона має походження: природне чи штучне. Відповідь обґрунтуйте.

3. Іонізуюче випромінювання
Лабораторні дослідження показують, що однакові дози іонізуючого випромінювання викликають у клітинах різних тканин приблизно однакову кількість пошкоджень генетичного матеріалу. Чому тоді існує явище варіації тканинної радіочутливості.

4. Парк минулих часів
У романі й однойменному фільмі «Парк Юрського періоду» описується створення парку розваг із живими динозаврами. Для вимерлих тварин яких епох сучасні досягнення в галузі біології дозволять створити подібний парк.

5. Клітинний поділ
За якими ознаками можна визначити тип подальшого клітинного поділу, якщо плоїдність вихідної клітини описується формулою 2n4c.

6. Коники
В першій групі рослин частина листя була з’їдена кониками, а в другій таку саму частину відрізали ножицями. З’ясувалось, що швидкість відновлення листя вище в першій групі. Поясніть це явище.

7. Без води
Зазвичай, перший крок пошуків життя у Всесвіті полягає у знаходженні води. А Ви можливе існування життя у безводному середовищі?

8. Плоїдність
Поліплоїдія на організменому рівні в Покритонасінних – поширене явище. А у ссавців є летальною на ранніх ембріональних стадіях. Поясніть причини такої розбіжності.

Гралися задачі №№ 1, 3, 4, 7.