Початок сайту
Новини науки
Біоконкурси
Всеукраїнська біологічна олімпіада
структура ВБО
олімпіада по роках
Україна в Міжнародній біологічній олімпіаді
Біологічні турніри
турніри по роках
Нейроконкурс
Екологічна олімпіада
по роках
участь у Міжнародному конкурсі екологічних проектів
ЗНО з біології

VIІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР ЮНИХ БІОЛОГІВ

Питання фінального туру

1. "Хвороботворних немає!" Спрогнозуйте можливі шляхи розвитку людства за умови повного знищення на Землі усіх без винятку хвороботворних бактерій.

2. "Кишечний расизм" У представників північних географічних рас багатьох ссавців товстий кишечник довший, ніж у південних. Який біологічний сенс цього феномену?

3. "Антарктида" За останні роки в Антарктиді з'явилося багато нових видів. З чим це пов'язано, і чи не призведе це до екологічної катастрофи?

4. "Великий геном" У еукаріот порівняно з прокаріотами середній розмір геному збільшується від 104 до 108-1012 пар нуклеотидів. Великий геном - це добре чи погано?

5. "Гомеопатія" Запропонуйте можливі механізми лікувальної дії гомеопатичних препаратів.

6. "Агроекологія" "Біологічні методи боротьби зі шкідниками та бур'янами екологічно є нейбезпечнішими". Доведіть або спростуйте це твердження.

7. "Еволюціонуємо?" Які форми природного добору діють на сучасну людину?

8. "Центріолі" Одна з парадигм цитології стверджує, що центріолі відіграють важливу роль в організації цитоскелету, формуванні веретена поділу, джгутиків і війок, визначенні полярності клітин. А як реалізуються такі функції в клітинах, які їх не мають?


Грали задачі № 2, 4, 8.